Chinkali-gruzińskie pierożki

 • mielona wołowina200 g
 • bulionetka drobiowa 3 szt.
 • mielone mięso wieprzowe z łopatki 300 g
 • mielona jagnięcina z łopatki 400 g
 • mąka pszenna 800 g
 • jajka 2 szt.
 • kolendra 1 pęczek
 • natka pietruszki 1 pęczek
 • papryka chili 2 szt.
 • kminek 1 łyżeczka
 • sól 1 łyżeczka
 • ząbek czosnku 2 szt.
 • cebula 1 szt.
 • pieprz czarny 1 łyżeczka
 1. Aby przyrządzić ciasto, w dużej misce rozmieszaj mąkę z jedną łyżeczką soli. Dodaj jajka i około 1,5 szklanki ciepłej wody. Zagnieć ciasto – powinno być dość twarde. Przygotowane ciasto zafoliuj w misce i odstaw na bok.
 2. W misce umieść trzy rodzaje mięsa, dodaj zmielony lub roztarty w moździerzu kminek, czarny pieprz. Posiekaj bardzo drobno cebulę, czosnek, papryczkę chili, natkę kolendry oraz pietruszki i dodaj do mięsa. Wszystko dopraw solą i dokładnie wymieszaj.
 3. Ciasto rozwałkuj na oprószonej mąką stolnicy. Postaraj się, aby było cienkie (około 1,5 milimetra – cieńsze będzie pękać, grubsze będzie niesmaczne). Z rozwałkowanego ciasta, za pomocą okrągłego krążka lub szklanki, wytnij mniejsze placki. Powinny mieć około 10 centymetrów średnicy.
 4. W dużym garnku nastaw 3 litry wody, dodaj trzy Bulionetki Drobiowe.
 5. W środek małych placków nałóż łyżkę farszu. Brzegi ciasta zwilż wodą i zbierając krawędź, raz przy razie zamknij górę placka tworząc kształtną sakiewkę.Gotowe pierożki ugotuj w bulionie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *