Domowe lody czekoladowe

Cudownie mleczne i kremowe lody czekoladowe bez maszyny. Takie lody robi się błyskawicznie a do tego bez jajek. Lody czekoladowe podaję w pucharkach z dodatkiem owoców. Lody te można też zrobić na patyku.

Czas przygotowania: 15 minut
Czas mrożenia: 4 godziny
Ilość porcji: 1500 ml lodów
Składniki:

  • 1 szklanka mleka zagęszczonego niesłodzonego 7,5 %
  • 2 dobrej jakości mleczne czekolady 2 x 100 g
  • 1 dobrej jakości czekolada gorzka – 100 g
  • 1,5 szklanki śmietanki słodkiej (kremówki) 36 %
  • 3 łyżki drobnego cukru

Lody czekoladowe

Z podanych składników otrzymasz do 1500 ml lodów. 
Szklanka ma u mnie pojemność 250 ml.
Śmietankę słodką umieść w lodówce, by dobrze się schłodziła.

Domowe lody czekoladowe, 1

Mleko zagęszczone podgrzej w rondelku – nie gotuj. Zdejmij z palnika. Dodaj pokruszone czekolady i mieszaj, do całkowitego rozpuszczenia się czekolad. Po przestudzeniu umieść krem w lodówce do schłodzenia. 

Wyjmij śmietankę z lodówki i umieść w wysokim naczyniu. Na początku ubijaj mikserem na mniejszych obrotach, by nie zachlapać całej kuchni. Stopniowo zwiększaj obroty. Po 1-2 minutach dodawaj po łyżce cukru ciągle miksując. Cukier powinien się całkowicie rozpuścić. Ja całość miksowałam łącznie 4 minuty.  

Do naczynia ze śmietanką przełóż lekko tężejący krem czekoladowy. Całość wymieszaj szpatułką. Możesz też najpierw dobrze wymieszać część bitej śmietany z całym kremem czekoladowym. Następnie delikatnie wmieszać resztę bitej śmietany pozostawiając niewymieszane smugi śmietanowe. Masę przełóż do naczynia, w którym planujesz mrozić lody.

Mój zamrażalnik ustawiony jest na -15 stopni. Swoje lody odstawiłam do całkowitego zamrożenia na 4 godziny. 
W wersji lodów na patyku wystarczą już tylko 2-3 godziny mrożenia.Po wyjęcia pojemnika z zamrażarki można od razu nakładać porcje lodów. Przy dłuższym mrożeniu lody będą potrzebowały paru minut, zanim zmiękną na tyle, by można je było porcjować.

Domowe lody czekoladowe, 2

– Przed umieszczeniem masy lodowej w zamrażalniku możesz posypać ją kawałkami czekolady.
– Jeśli lubisz delikatniejsze, mleczne lody użyj 3 czekolad mlecznych zamiast 2 mlecznych i 1 gorzkiej.
– Lody nie są bardzo słodkie. Jeśli wolisz słodsze lody dodaj więcej cukru.
Smacznego.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *