Lody jogurtowe z mango i limonką

Składniki:

  • 200 g jogurtu naturalnego
  • 1 dojrzałe mango – 500 g
  • sok z jednej limonki
  • 2 łyżki cukru

Z podanych składników otrzymasz około 500 ml lodów. 

Zamiast dojrzałego, świeżego mango możesz też użyć gotowej pulpy z mango o wadze około 230 gramów (z puszki), bądź też mango w kawałkach w syropie o tej samej wadze po odsączeniu syropu. Użyj jogurtu greckiego lub jogurtu pod nazwą „typ grecki”. Możesz również wybrać innego, bardzo gęstego jogurtu naturalnego.

Jak zrobić lody jogurtowe z mango:

Cukier rozpuść z dwiema łyżkami ciepłej wody. Możesz podgrzać cukier z wodą lub syropem z puszki po mango. Nie gotuj.
Mango obierz i odkrój miąższ od pestki – kawałek po kawałku. Zobacz mój wpis – jak obrać mango. Jeśli używasz pulpy wystarczy, że umieścisz ją w misce. Mango z syropu zaś odsącz i umieść w misce. Mango, lekki syrop z cukru, sok wyciśnięty z limonki oraz jogurt zmiksuj na gładko, najlepiej ręcznym blenderem. 

Masę przełóż do pojemnika z zamknięciem lub do foremek na lody na patyku. Krem lodowy mieszaj co 30-50 minut. Ja używam do tego blendera.

Mój zamrażalnik ustawiony jest na -15 stopni. Swoje lody odstawiłam do całkowitego zamrożenia na 3 godziny. 
W wersji lodów na patyku wystarczą już tylko 2-3 godziny mrożenia.

Po wyjęcia pojemnika z zamrażarki odczekaj kilka minut zanim zaczniesz nakładać lody. Jeśli mrozisz lody znacznie dłużej, będą potrzebowały więcej czasu, by zmięknąć na tyle, by można je było nakładać na gałki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *